čerpanie žumpy Liptovský Mikuláš

odborné čerpanie žúmp a septikov
v Liptovskom Mikuláši a okolí

ČERPANIE ŽUMPY LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Majitelia nehnuteľností so septikmi musia svoje nádrže pravidelne odčerpávať, aby zabezpečili ich správnu funkciu.

Keď odpadová voda vstupuje do septiku, rozdelí sa na tri vrstvy: pevnú látku na dne (kal), vodu v strede a tuky a oleje na vrchu. Baktérie, ktoré žijú v nádrži, pomáhajú odbúravať kal a meniť ho na kvapalinu. V blízkosti hornej časti septiku je potrubie, ktoré vedie do časti dvora nazvanej odtokové pole. Keď odpadová voda v septiku dosiahne toto potrubie, voda prúdi do odtokového poľa a prefiltruje sa cez pôdu. Pôda čistí vodu a zabraňuje kontaminácii podzemnej vody v tejto oblasti. V priebehu času sa na dne nádrže usadzuje kal. Aj keď baktérie pomáhajú regulovať množstvo kalu v spodnej časti nádrže, tieto baktérie nemôžu štiepiť kal tak rýchlo, aby ho úplne eliminovali a udržali nádrž čistú. Pri prečerpávaní nádrže sa kal odstráni a nádrž sa vyprázdni.

Ak nie je nádrž odčerpaná, usadzujú sa v nej pevné látky a zadržiavacia kapacita nádrže sa zníži. Nakoniec sa tuhé látky dostanú do potrubia, napojeného do odtokového poľa, a spôsobia upchatie. Keď sa potrubie odtokového poľa upchá, môžu majitelia domov spozorovať tieto znaky:

 

 

Už za veľmi krátky čas sa môžu tieto problémy rapídne zhoršiť. V týchto prípadoch sa odporúča osloviť profesionálov, ktorí sa postarajú o odborné a bezpečné odčerpanie septiku. Vlastníci domov si často nie sú istí, ako často je potrebné prečerpávať ich septiky. V spoločnosti Kaltrans pomáhame a radíme našim klientom, kedy je nutné nádrž odčerpať a aký by mal byť časový plán prečerpávania. Zodpovieme otázky týkajúce sa vášho septiku, aby sme vám pomohli udržiavať ho v dobrom stave. Ak sa chcete dozvedieť viac, neváhajte nás kontaktovať.

 

Mám záujem o služby